کابینت مدرن بر خلاف کابینت کلاسیک در واقع به کابینتی گفته می شود که بسیار ساده است و معمولا روی درب ها و ستون ها و… اثری از منبت کاری و نقش و نگارهای برجسته دیده نمی شود. در این سبک خبری از دستگیره های سنتی پر زرق و برق نیست و معمولا تکه های کار به صورت خیلی نرم و صاف کنار همدیگر قرار می گیرند و با استفاده از تضاد رنگی اثری زیبا و خارق العاده (سبک طراحی مدرن) ساخته می شود.

از نوین ترین و بروزترین و در عین حال ساده ترین نوع کابینت در طراحی، ساخت و اجرا کابینت مدرن می باشد. استفاده از این نوع کابینت در طراحی فضاهای کوچک بسیار کاربردی تر از کابینت های کلاسیک می باشد. تنوع بسیار بالا در متریال و رنگ های گوناگون امکان طراحی تلفیقی با چند نوع متریال و رنگ را در نمونه کار کابینت مدرن میسر می کند.

از دیگر ویژگی های بارز این کابینت که باعث شده استقبال بیشتری نسبت به کابینت های کلاسیک در بازار از آن صورت گیرد، قیمت ارزان و اقتصادی کابینت های سبک مدرن در طراحی و ساخت می باشد. کابینت های مدرن از نظر متریال به چهار دسته اصلی تقسیم می شوند:

  1. کابینت پولیشی
  2. کابینت هایگلاس
  3. کابینت فوق برجسته
  4. ملامینه

هر یک از این مدل ها دارای ویژگی های منحصر به فرد می باشد و زیبایی خاصی به آشپزخانه شما می دهد. اما از نظر استحکام و طرح و رنگ با هم متفاوت هستند. متریال کابینت های مدرن را می توان با هم ترکیب کرد و در عین سادگی  اثری خارق العاده و چشم نواز خلق کرد.

نمونه کارهای کابینت مدرن که در زیر عکسهای آنها را مشاهده می کنید تماماٌ جدید و مُد روز هستند و توسط تیم قدرتمند آکاژو چوب طراحی و ساخته شده اند.